Міне, үшінші жыл шілде айының бірінші жексенбісінде біз домбыра күнін атап өтудеміз.

2018 жылы Қазақстанның Тұңғыш Президенті Н.Назарбаевтың бастамасымен бұл мереке Қазақстан Республикасының Ұлттық мерекелер тізіміне енді. Ол қоғамды біріктіру мақсатында құрылған. Елбасы домбыра әуенін ерекше музыка, ал аспаптың өзін - өзі "қазақтың жаны"деп атады. "Домбыра-бұл жай ғана музыкалық аспап емес, қасиетті мұра. Ол қазақ халқының бренді мен төлқұжаты", - деп атап өтті Н.Назарбаев.

Осакаровка к. ОКЖ кітапханашылары барлығын "Домбыра – халық мұрасы" кітап көрмесіне шақырады .

Озерное а.кітапханашысы домбыра макетін жасау бойынша "Сиқырлы домбыра" онлайн шеберлік сабағын ұсынды. Оған жасалған кәдесый керемет сыйлық бола алады.

"Дала дауысы" онлайн презентациясын Пионерское а.кітапханасы ұсынды.

Қазақ ұлттық халық аспабының тарихын Есіл а.кітапханашысы өзінің "Оның баурап алатын әуендері" тұсаукесерінде және Николаевка а., Батпақ а., Сарыөзен а., Уызбай а., Молодежный к. балалар кітапханасының жарияланымдарында айтып берді.